Ekosolventná veľkoformátová tlač


Bežný spôsob výroby veľkoformátovej reklamy je potlač rolových materiálov solventnou alebo ekosolventnou technológiou. Výhody spočívajú v nízkej cene výstupu a v možnosti tlače na široké spektrum materiálov. Nevýhodou v porovnaní s UV tlačou je, že výtlačok nie je okamžite suchý a v prípade potreby vyššej mechanickej odolnosti je nutné použiť lamináciu. Technológia je vhodná na výrobu interiérových a exteriérových samolepiek, plagátov, billboardov, bannerov a textílií. Tiež na polep dopravných prostriedkov, výrobu tabuliek a označení. Vďaka pokročilým technológiám na odstránenie pruhovania a tlači až deviatimi farbami je tlač vhodná aj na realizáciu veľkoformátovej fotografie.
Prevádzkujeme tri ekosolventné tlačiarne (2×Epson SC-S80610 a Roland XF-640), ktoré nám umožňujú flexibilne prispôsobiť výrobu a skrátiť čas potrebný na kompletné dokončenie zákazky. Samozrejmosťou sú ďalšie zariadenia na dokončovanie (laminátor, zvárací automat, lis na kovové oká, rezacie zariadenia).

Vytlač a orež

Spolu s rezacím plotrom Summa alebo rezacím stolom Kongsberg upravíme hárky prípadne celé rolky potlačených fólií do vami požadovaného tvaru a veľkosti.

Variabilné dáta

Na úrovni RIPu vieme automaticky spracovať variabilné dáta ako je text, čísla, čiarové kódy aj obrázky. Nemusíte už viac tvoriť dokumenty so stovkami stránok, stačí len jedna predloha, o ostatné sa postaráme.

Ekosolventná veľkoformátová tlač - fotogaléria


Veľkoformátová UV tlač


Profesionálna veľkoformátová UV tlačiareň Agfa Anapurna Mw má hybridnú konštrukciu, ktorá umožňuje potlač rolových aj doskových materiálov. UV atramenty poskytujú široký farebný gamut, živosť farieb a vďaka dobrej priľnavosti k potláčaným materiálom vysokú životnosť. Atramenty sú pri tlači vytvrdzované UV žiarením, takže materiál je okamžite pripravený na ďalšie spracovanie a nie je potrebné čakať, kým vyschne. Má vysokú oteruodolnosť a výtlačky nie je nutné laminovať. Tlačiareň je navrhnutá pre vysokokvalitnú tlač ako sú POP displeje, plagáty, in-house dekorácie, exteriérové bannery a tabule. Pri tlači sú využívané odtiene Light Magenta a Light Cyan, čo umožňuje vytvárať veľmi jemné prechody pri tlači pleťových farieb. V kombinácii s rezacím stolom Kongsberg dokážeme výstupy z tlačiarne orezať na akýkoľvek formát a tvar.

Biela je krásna

Biely atrament vytvára nové možnosti pre tlač na transparentné a farebné materiály. Bielu farbu môžeme použiť ako priamu, podkladovú alebo kryciu vrstvu. Čierne a biele výtlačky sú žiadané hlavne v oblasti módy a in-house dekoráciách. Môžeme tlačiť na čierny materiál bielou farbou a vyhneme sa miešaniu CMYK, kde dochádza často k prekročeniu Ink limitu materiálu.

Netradičné riešenia

In-house architektom sa otvárajú možnosti ako zatraktívniť navrhovaný priestor a ísť doslova do extrémov. Potlačiť vieme dvere, podlahy, stropné obklady, zrkadlá, nábytok, sklo aj tapety.

Svetelná reklama

UV tlač je mimoriadne vhodná na akékoľvek presvetľovanie, či v klasických svetelných paneloch alebo v atypických riešeniach. Pomocou viacnásobnej potlače vieme docieliť tiež Day & Night efekty.

Veľkoformátová UV tlač - fotogaléria


Digitálny rezací stôl a CNC fréza


Univerzálne dokončovacie zariadenie Esko Kongsberg XN je schopné spracovať široké spektrum doskových aj rolových materiálov. Masívna konštrukcia, množstvo nástrojov a nožov umožňujú rezať papier, vlnitú lepenku, PVC dosky a tiež až 2 cm hrubé voštinové dosky. Využívame ho na výrobu reklamných stojanov, priemyselnej a dekoračnej kartonáže, pri výrobe samolepiacich etikiet a magnetiek. Stôl disponuje kamerovým systémom pre automatické a presné zameranie vytlačenej grafiky. Pomocou zameriavacieho systému je možné spracovať dlhšie materiály ako samotný stôl. Na prichytenie rezaného materiálu je vybavený vákuovým prisávaním. Ovláda sa profesionálnym softwarom ArtiosCAD od lídra na trhu v oblasti packagingu, firmy EskoArtwork. Súčasťou softwaru je aj medzinárodná FEFCO a ECMA knižnica. Sme pripravení navrhnúť akúkoľvek konštrukciu od atypických krabičiek po zložité POP a POS stojany a objekty.

Na presné opracovanie materiálov tiež využívame CNC frézu, ktorá umožňuje rezať materiály ako PVC, ACP dosky (Dibond, Komalu, a pod.) plexisklá a ďalšie tvrdé materiály.

Rezací stôl - fotogaléria


Finalizácia veľkých formátov


Samotným vytlačením sa naša práca nekončí. Výtlačky je možné laminovať, rezať, kašírovať na rôzne materály a v konečnej fáze inštalovať. Skúsený montážny tím zabepečí montáže bannerov, svetelných reklám a 3D objektov. Tiež výlep billboardov a lepenie fólií.

K zabezpečeniu všetkých dokončovacích a inštalačných prác mame k dispozícii:

 • Summa S Class 2 T140 (rezanie)
 • Kongsberg XN (rezanie)
 • KeenCut Javelin 310 cm (rezanie)
 • Neschen HotLam 1650 TH (laminovanie)
 • Flexilam 160 (kašírovanie)
 • Leister Uniplan (zváranie)
 • Leister Triac S (zváranie)
 • Lis na oká

Finalizácia veľkých formátov - fotogaléria


Výroba 3D objektov a svetelnej reklamy


Sme vybavení technológiami, ktoré nám umožňujú spracovať rôzny materiál a vytvoriť logo alebo objekt podľa vašich požiadaviek. Ekonomickým a veľmi populárnym variantom sú 3D objekty zo styroduru (extrudovaného tvrdeného polystyrénu). Dôležitú úlohu vo výrobe takýchto objektov hrá povrchová úprava. Styrodur sa po vyrezaní môže striekať, maľovať alebo priamo potláčať na UV tlačiarni. Na striekanie používame exteriérové akrylátové farby s vysokou UV stálosťou. Je možné ich definovať podľa vzorkovníka RAL alebo iného systému miešania farieb. Vďaka frézovaným a kašírovaným doskám (PVC alebo Al), ktoré vieme so styrodurom skombinovať, získavame ďalšie možnosti finálneho povrchu - fluorescentný, reflexný, imitácia dreva alebo kovu. Do vrstiev je možné spájať aj samotný styrodur rôznych hrúbok a farieb. Ďalšou možnosťou pri výrobe je možnosť použiť plexisklá a dosiahnuť tak vďaka vysokému lesk exkluzívny vzhľad.

K výrobe a montáži 3D objektov a svetelnej reklamy nám slúžia:

 • Odporová rezačka polystyrénu Styroplot
 • CNC fréza
 • Suchá striekacia kabína
 • CNC ohýbačka plechov
 • Zváranie hliníka, železa v ochrannej atmosfére
 • Pokosové píly na rezanie Al, Fe profilov
 • Množstvo ručného náradia

Výroba 3D objektov a svetelnej reklamy - fotogaléria


Výroba malých formátov


Materiály o maximálnej veľkosti A3 a o náklade do 1000 ks vyrábame na pracovisku maloformátovej tlače. Tvorí ho multifunkčné zariadenie Xerox Colour 570, profesionálna programovateľná rezačka Ideal 5260 a viaceré dokončovacie zariadenia (kalendárová väzba, perforácia, bigovanie, laminácia). Ak zákazník dodá správne pripravené podklady, vieme tlačiť aj na počkanie. Štandardnými výstupmi tohto pracoviska sú vizitky, letáky, plagáty, kalendáre, brožúry, katalógy, časopisy a noviny. Na rezacom stole Kongsberg vieme potlačený hárok orezať do ľubovoľného tvaru a vytvoriť originálne tvarované a skladané materiály s nekonečnými možnosťami použitia - vyrabáme tak obaly na hotelové karty - kľúče, foldery - spisové obaly, svadobné oznámenia, pozvánky, a pod.

Malé formáty - fotogaléria


Gravírovanie


Na gravírovanie používame mechanickú gravírku Roland EGX-350. Dokáže spracovať materiály ako plasty, akryláty, drevo a mäkké kovy. Umožňuje tiež popisovať tvrdé kovy (antikor). Využíva sa na gravírovanie reklamných predmetov, výrobu informačných systémov, priemyselných štítkov z plastu a hliníka. Široké spektrum dvojvrstvových plastov s imitáciou rôznych povrchov od dreva po kameň nám umožňuje vyrábať unikátne štítky a označenia.

Gravírovanie - fotogaléria